Który system wentylacji sprawdzi się najlepiej w obiektach deweloperskich?

Strona główna » Blog » Który system wentylacji sprawdzi się najlepiej w obiektach deweloperskich?

Podczas budowy nowego obiektu deweloperskiego należy podjąć decyzję m.in. o sposobie wymiany powietrza wewnątrz budynku. Istnieją dwa sprawdzone sposoby. Który z nich najlepiej się sprawdzi? I jak wygląda montaż systemów wentylacji? Zachęcamy do lektury, aby otrzymać odpowiedzi na powyższe pytania.

Systemy wentylacji Wrocław – mechaniczne oraz grawitacyjne

Wentylacja grawitacyjna to starsze i tańsze w eksploatacji rozwiązanie. Jej działanie opiera się na ruchu powietrza powodowanym różnicami w temperaturze, ciśnieniu i gęstości. Zużyte (ciepłe) powietrze wydostaje się na zewnątrz, a świeże (zimne) wpada do środka. Jak łatwo się domyślić, powoduje to spore ubytki ciepła w domu. Niemniej jest to najpopularniejszy system wentylacji we Wrocławiu.

Na tym tle lepiej wypada nowsza technologia. System wentylacji mechanicznej wymusza ruch powietrza dzięki wentylatorom z centralą, która odzyskuje ciepło z usuwanego powietrza. Oczywiście wymaga to zużycia prądu, ale korzyści wynikające z zachowania komfortu cieplnego niemal natychmiast zwracają ponoszony w związku z tym koszt.

Kiedy przeprowadza się montaż systemów wentylacji?

Należy mieć na uwadze, że wentylacja mechaniczna musi być uwzględniona już na etapie projektowania domu. W przeciwnym wypadku prace będą znacznie droższe i bardzo kłopotliwe. Dlatego tego typu montaż systemów wentylacji we Wrocławiu przeprowadza się przede wszystkim w dopiero powstających budynkach.

Znacznie więcej projektów uwzględnia tradycyjny system. Jest dużo prostszy w wykonaniu. Niemniej z montażu systemu wentylacji grawitacyjnej powoli się odchodzi się na rzecz mechanicznego.

Jakie systemy wentylacji wybrać do swojego budynku?

Najpierw należy wyjaśnić, że istnieją sytuacje, w których zastosowanie wentylacji grawitacyjnej jest wymagane przez prawo. Wynika to ze względów bezpieczeństwa. Dobrym przykładem są np. pomieszczenia z kotłami o otwartej komorze spalania. System mechaniczny mógłby spowodować w kotłowniach powstanie nadciśnienia, a to grozi cofnięciem się spalin i zaczadzeniem. W takich przypadkach nie trzeba się zastanawiać nad wyborem systemu wentylacji we Wrocławiu.

Jeśli przepisy prawa nie mówią inaczej, to warto jednak postawić na alternatywną wersję. Dzięki systemom wentylacji mechanicznej osiąga się znacznie większy komfort użytkowania pomieszczeń. To także kwestia oszczędności, ponieważ nie dochodzi wówczas do strat ciepła.

Komu powierzyć montaż systemów wentylacji Wrocław?

Aby zapewnić budynkowi stały dostęp do świeżego powietrza, należy w pierwszej kolejności znaleźć fachowców. Firma Purevent specjalizuje się w projektowaniu oraz montażu systemów wentylacji we Wrocławiu. Polecamy wobec tego nasze usługi. Mamy ogromne doświadczenie w tej dziedzinie, co gwarantuje bezproblemową realizację i długoletnie użytkowanie wentylacji.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, aby dowiedzieć się więcej. Nie tylko odpowiemy na każde pytanie związane z montażem systemów wentylacji, ale też doradzimy najkorzystniejsze rozwiązania.

Dostawa i montaż pomp - ciepła – wszystko, co musisz wiedzieć