PureVent

Tomasz Górny

Konrad Michalski

Montaż wentylacji i klimatyzacji we Wrocławiu i okolicach Dolnego Śląska

Montaż wentylacji i klimatyzacji we Wrocławiu

Zainstalowanie w domu lub biurze klimatyzacji jest dobrym pomysłem, który pozytywnie wpłynie na samopoczucie przebywających w pomieszczeniach osób – zwłaszcza latem, przy wysokich temperaturach.
Z kolei dobrze działająca wentylacja jest podstawą każdego budynku, bez której ciężko byłoby w nim funkcjonować.

Z tego powodu montaż wentylacji musi zostać przeprowadzony przez fachowców. Zatrudniając doświadczoną ekipę monterów zyskuje się pewność, że powierzone zadanie zostanie wykonane
z zachowaniem wszystkich standardów i norm. Nasza firma do każdego zlecenia podchodzi w profesjonalny sposób, co przekłada się na trwałość instalacji. Nie mniejszą uwagę przykładamy do estetyki wykonywanej pracy – nasze rozwiązania doskonale wpisują się w otoczenie, nie naruszając zamysłu architektonicznego.

Jeśli chodzi o montaż klimatyzacji, to utrzymujemy dokładnie te same standardy. Do realizacji używamy nowoczesnych i sprawdzonych narzędzi uznanych producentów, które gwarantują jakość wykonania zlecenia. Za ich pomocą możemy wykonać nawet najbardziej skomplikowane systemy – podejmujemy się każdego wyzwania. Doświadczenie jakie nabyliśmy w branży pozwala nam na tworzenie zarówno prostych, ale wciąż wydajnych instalacji, jak i bardzo rozbudowanych.

Do każdego montażu wentylacji czy klimatyzacji podchodzimy indywidualnie. Słuchamy wszystkich zaleceń naszych klientów i dostosowujemy się do nich. Dzięki temu nasi zleceniodawcy otrzymują dokładnie to, czego potrzebują. Dokładamy wszelkich starań, aby obsługa Klienta zawsze była satysfakcjonująca. Służymy również doradztwem.

Oferujemy profesjonalne podejście do montażu klimatyzacji oraz wentylacji. Kontaktując się z nami można otrzymać więcej szczegółów dotyczących usługi wraz z wyceną. Ostateczny koszt zawsze jest wyceniany indywidualnie. Zachęcamy do zapytań drogą telefoniczną lub mailową – odpowiemy na każde zgłoszenie. Nasze usługi obejmują Wrocław oraz jego okolice.

Montaż wentylacji i klimatyzacji FAQ – Najczęściej zadawane pytania:

Na co zwrócić uwagę przy montażu wentylacji?

Przy wykonaniu instalacji wentylacji przez firmę, której zostały zlecone prace montażowe, należy zwrócić uwagę na poprawność wykonania względem projektu, prawidłowości posadowienia urządzeń i instalacji (solidność konstrukcji, elementów wsporczych), dokładność wykonania połączeń (w tym ich szczelność), jakość zastosowanych materiałów, na rodzaj i prawidłową grubość izolacji, czy zamontowane zostały klapy rewizyjne umożliwiające dostęp do wnętrza przewodów i wykonywanie czyszczenia, i czy odpowiednio uszczelniono przejścia przez przegrody. Dodatkowo wykonanie instalacji powinno zostać zakończone pomiarami i regulacją wydatków przepływu powietrza przez instalację. Warto, aby podczas realizacji montażu przez wykonawcę, był on okresowo kontrolowany przez Inwestora lub inspektora instalacji ze strony Inwestora. Jest to droga do uniknięcia błędów przez wykonawcę.

Na co zwrócić uwagę przy montażu klimatyzacji?

Przy wykonaniu montażu klimatyzacji, należy zwrócić uwagę na to czy firma instalacyjna prawidłowo osadziła jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną (m.in. odpowiedni dobór elementów montażowych pod rodzaj ściany), pozostawiła odpowiednią przestrzeń serwisową i dla przepływu powietrza przez urządzenia, czy zastosowane zostały podkłady antywibracyjne oraz przeprowadzona została kontrola szczelności wykonanej instalacji. Dodatkowo warto skontrolować wykonanie zasyfonowania instalacji odprowadzenia skroplin oraz czy przewody freonowe są odpowiednio zaizolowane. Po uruchomieniu urządzenia powinna zostać przeprowadzona kontrola parametrów pracy klimatyzatora: temperatura nawiewu, ciśnienie skraplania i parowania oraz pobór prądu.

Na co zwrócić uwagę przy montażu instalacji sanitarnych?

Przy wykonaniu montażu instalacji sanitarnych należy zwrócić uwagę na poprawność ich wykonania przez instalatora względem projektu i czy stosuje się do obowiązujących przepisów prawa budowlanego. Warto sprawdzić dokładność wykonania połączeń, jakość zastosowanych materiałów, zwrócić uwagę na rodzaj i prawidłową grubość izolacji, sposób mocowania urządzeń i przewodów, zabezpieczenie przejść przez przegrody budowlane, w tym szczelność przejść przez przegrody dachowe. W końcowym etapie powinny zostać wykonane próby szczelności instalacji, a w przypadku instalacji wody bytowej dodatkowo płukanie przewodów, potwierdzone protokołem w formie pisemnej. Warto, aby podczas realizacji montażu przez wykonawcę, był on okresowo kontrolowany przez Inwestora lub inspektora instalacji sanitarnych ze strony Inwestora. Jest to droga do uniknięcia błędów przez wykonawcę.