PureVent

Tomasz Górny

Konrad Michalski

Dostawa pomp ciepła we Wrocławiu i okolicach Dolnego Śląska

Dzięki pompom ciepła znacząco obniża się koszty ogrzewania domu. Ponadto zapewniają znacznie lepszy komfort użytkowania w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań w tym zakresie. Żeby jednak być pewnym ich trwałości oraz wydajności, należy postawić na markowe urządzenia od zaufanych dostawców. Proponowana przez nas dostawa pomp ciepła gwarantuje pełną satysfakcję. Współpracujemy bowiem z producentami najlepszych technologii w dziedzinie odnawialnych źródeł energii.

 

Profesjonalna dostawa pomp ciepła

Na naszą ofertę składają się wysokiej jakości pompy ciepła. Przywozimy je w umówionym z klientem terminie. Wszystko odbywa się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Transport przy użyciu przystosowanej do tego floty pojazdów gwarantuje, że dostarczona pompa ciepła będzie funkcjonować bez żadnych problemów. Mamy duże doświadczenie, które pomaga wybrać bezpieczne trasy i odpowiednio zabezpieczyć sprzęt podczas podróży, co wyróżnia nas na tle wielu konkurencyjnych firm.

Przywieziemy każdy rodzaj urządzeń: od gruntowych, przez wodne, aż po powietrzne. Dotyczy to także modeli hybrydowych, które łączą zalety OZE i tradycyjnych technologii. Wybór pomiędzy nimi zależy przede wszystkim od efektu, jaki chce się osiągnąć. Dla przykładu gruntowe pompy ciepła potrzebują wierceń o głębokości ok. 100 metrów i dość dużej działki. Są jednak uniwersalne w działaniu. Z kolei pompa wodna ma tak dużą wydajność energetyczną, że może stanowić jedyne źródło ogrzewania w domu.

 

Kiedy zdecydować się na dostawę pomp ciepła?

Najlepszym momentem na montaż jest okres od wiosny aż do późnej jesieni. Potrzebne są bowiem dodatnie temperatury. Ważniejsze jest jednak uwzględnienie pompy ciepła w projekcie budynku, a więc jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac. W przeciwnym wypadku należy liczyć się z koniecznością zniszczenia trawnika, a także zwiększeniem kosztu instalacji. Montaż pomp ciepła da się łatwo połączyć z pracami ziemnymi pod fundamenty. Niemniej istnieje możliwość budowy i podłączenia w istniejących już obiektach.

Purevent - montaż pomp ciepła Wrocław

Skontaktuj się z nami

Purevent — systemy wentylacji, klimatyzacja Dolny Śląsk

Kompleksowy montaż pomp ciepła

Na samym początku współpracy dobieramy moc grzewczą pompy ciepła. To ważne ze względu na różne zapotrzebowanie na energię cieplną w budynkach. Po wyliczeniach jesteśmy w stanie wskazać urządzenia o odpowiedniej mocy i parametrach, co zapewnia bezproblemową eksploatację. Oprócz tego zajmujemy się wykonaniem prawidłowego układu hydraulicznego pomiędzy pompą a rozdzielaczem, a także systemem centralnego ogrzewania. Można więc liczyć na naszą kompleksową pomoc.

 

Gdzie zamontować pompy ciepła?

Montaż jednostki zewnętrznej powinien odbyć się zgodnie z opracowanymi przez specjalistów wytycznymi. Z przyjemnością pomożemy również w tej kwestii. Dla przykładu zwracamy uwagę na to, aby montaż pompy ciepła odbywał się w odległości co najmniej 30 cm od ściany domu. Niektórzy instalatorzy zapominają, że tylko w ten sposób zapewnia się odpowiedni przepływ powietrza przez urządzenie. Oprócz tego pamiętamy o nieprzekraczaniu dopuszczonej przez producenta odległości między jednostkami zewnętrznymi a wewnętrznymi. Mogłoby to doprowadzić do poważnego obniżenia wydajności systemu.

Doskonale znamy się na montażu pomp ciepła, dlatego podejmiemy się wykonania nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Mowa zwłaszcza o nietypowych miejscach instalacji oraz podłączaniu urządzeń do wybudowanych, wiekowych budynków. Dzięki doświadczeniu możemy uporać się z każdym problemem wymagającym fachowego podejścia.

 

Wycena dostawy pomp ciepła oraz ich montażu

Każde zlecenie traktujemy indywidualnie i dotyczy to także jego wyceny. Przy obliczaniu ostatecznej ceny bierzemy pod uwagę kilka czynników. To m.in. rodzaj pompy ciepła, powierzchnia domu czy sposób ogrzewania pomieszczeń (ogrzewanie podłogowe lub grzejnikowe).

Podczas kontaktu telefonicznego lub mailowego odpowiemy na każde pytanie związane z dostawami pomp ciepła, montażem oraz wyceną. Przy okazji doradzimy najkorzystniejsze rozwiązania, które doskonale sprawdzą się w Państwa domu.