PureVent

Tomasz Górny

Konrad Michalski

Montaż rekuperacji we Wrocławiu i okolicach Dolnego Śląska

montaż rekuperatora Wrocław - rekuperacja w domu jednorodzinnym purevent.pl

Ze względu na nowe regulacje prawne dotyczące efektywności energetycznej budynków i restrykcyjne wymogi odnoszące się do zapotrzebowania energetycznego obiektu, zastosowanie konwencjonalnej wentylacji grawitacyjnej będzie praktycznie niemożliwe.

W dobrze zaizolowanym domu jednorodzinnym straty wynikające z wykorzystania wentylacji grawitacyjnej sięgają nawet 50% względem całości strat ciepła w budynku. Dlatego warto na etapie rozpatrywania projektu domu zastanowić się nad rekuperacją do wentylowania pomieszczeń.

Rekuperacja w domu jednorodzinnym

Rekuperacja w domu jednorodzinnym to nic innego, jak układ wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła z powietrza wywiewanego, natomiast centralę wentylacyjną z wymiennikiem przeznaczonym do odzysku ciepła potocznie nazywa się rekuperatorem.
Rekuperator odpowiedzialny jest za przepływ powietrza i jego wymianę w pomieszczeniach poprzez rozprowadzone w domu przewody wentylacyjne.
Rozróżnia się dwa podstawowe systemy przewodów wentylacyjnych:

  • z tworzywa sztucznego PE- przewody elastyczne wraz z systemem rozdzielaczy i elementów nawiewnych/wywiewnych. Ich zaletą jest niewielka średnica umożliwiająca montaż rekuperacji w elementach budowlanych (strop, mała zabudowa G-K itp.), szybkość montażu, dowolność prowadzenia i dobre tłumienie hałasu.
    Wadą jest natomiast ograniczona możliwość czyszczenia powierzchni wewnętrznej i niewielka ilość transportowanego powietrza- nadają się do systemów wentylacyjnych o mniejszej wydajności (np. domy jednorodzinne);
  • metalowe typu SPIRO- przewody sztywne z blachy ocynkowanej. Do ich zalet należą: cena, łatwość czyszczenia powierzchni wewnętrznej, duża trwałość, odporność mechaniczna i niepalność. Nadają się do małych, jak i dużych układów wentylacyjnych. Wymagają jednak większej przestrzeni montażowej, zaizolowania oraz dłuższego czasu na realizację niż w przypadku instalacji z PE.

Usługa instalacji – rekuperacja montaż Wrocław

Nasza firma wykonuje kompleksową usługę związaną z rekuperacją domów jednorodzinnych we Wrocławiu i okolicach, wraz z systemem chłodzenia. Doradzamy Klientowi na etapie wyboru rozwiązań, przedstawiamy dostępne technologie. Wykonujemy niezbędny projekt instalacji na podstawie otrzymanego od Klienta projektu architektury lub wizji lokalnej na obiekcie. Dostarczamy na budowę urządzenia, materiały i realizujemy montaż rekuperacji Wrocław i okolice. Prace kończone są regulacją przepływu powietrza dla poszczególnych pomieszczeń (nastawa ilości powietrza nawiewanego, wywiewanego przez poszczególne elementy), sporządzeniem dokumentacji powykonawczej oraz szkoleniem Inwestora z obsługi systemu. Projekt i montaż rekuperacji realizowane są na podstawie obowiązujących aktów prawnych oraz norm. Opracowaną dokumentację można bez obaw złożyć z wnioskiem o uzyskanie pozwolenia na budowę do Starostwa lub innych uprawnionych organów państwowych.

Zalety rekuperacji w domu

Poza ograniczeniem strat ciepła przez wentylację, przy zastosowaniu rekuperacji w domu, zyskuje się komfort użytkowania- możliwość płynnej regulacji wydajności (ilość powietrza nawiewanego, wywiewanego), temperatury nawiewanego powietrza, odpowiednią wentylację pomieszczeń (wymiana powietrza), ograniczenie wilgoci w pomieszczeniach.
Dodatkowo powietrze pobierane z zewnątrz budynku jest filtrowane i oczyszczane z kurzu i pyłu, co między innymi zmniejsza ryzyko występowania uciążliwych objawów alergii. Dlatego właściwie zaprojektowana, zamontowana oraz wyregulowana rekuperacja Wrocław w domu ma bardzo istotny wpływ na dobre samopoczucie i zdrowie domowników.

W przypadku zainteresowania naszą ofertą zaprojektowania i montażu rekuperatorów(Wrocław i Dolny Śląsk) prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.

W ofercie naszej firmy znajduje się również montaż klimatyzacji oraz przeprowadzanie okresowego serwisu instalacji wentylacji i klimatyzacji, montaż rekuperacji Wrocław.