PureVent

Tomasz Górny

Konrad Michalski

Projektowanie wentylacji i klimatyzacji we Wrocławiu i okolicach Dolnego Śląska

Oferujemy kompleksowe usługi, w skład których wchodzi projektowanie wentylacji, klimatyzacji oraz instalacji sanitarnych, dla Klientów indywidualnych, firm, przedsiębiorstw, szkół, sklepów czy hoteli. Wykonujemy projekty o znacznym stopniu skomplikowania, dostosowane do indywidualnych wymagań zleceniodawcy. Wspieramy i doradzamy Klientom na każdym etapie współpracy, począwszy od nakreślenia wstępnych założeń, poprzez wykonanie projektu, przygotowanie dokumentacji, aż po oddanie gotowej instalacji i usługi serwisowe. Nasi inżynierowie i projektanci posiadają bogate doświadczenie, zawsze w pełni angażując się
w powierzone zadanie.

Wentylacja jest odpowiedzialna za wymianę powietrza w pomieszczeniach i dopływ świeżego powietrza. Prawidłowo wykonana instalacja poprawia nie tylko samopoczucie przebywających w środku osób, ale bezpośrednio wpływa na obniżenie kosztów ogrzewania budynku i pozwala stworzyć
w nim odpowiedni klimat, bez wilgoci, pleśni czy grzybów. Profesjonalne projektowanie klimatyzacji i wentylacji, to także wybór najlepszych urządzeń
i wysokiej jakości materiałów, co bezpośrednio przełoży się na efektywność całej instalacji, oszczędności w eksploatacji i wzrost produktywności w przypadku obiektów przemysłowych. Mamy doświadczenie w projektowaniu wentylacji i klimatyzacji w mieszkaniach, lokalach gastronomicznych czy użyteczności publicznej, jak i w obiektach technicznych, wymagających zastosowania specjalistycznych rozwiązań.

Lokalizacją naszej firmy jest Wrocław, tutaj zyskaliśmy wielu zadowolonych Klientów i zbudowaliśmy mocną pozycję. Działamy głównie na terenie całego województwa dolnośląskiego, jak również poza jego granicami. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub uwagi związane z wykonaniem projektu, zachęcamy do kontaktu drogą telefoniczną bądź mailową. Udzielimy szczegółowych informacji i przedstawimy orientacyjne koszty przedsięwzięcia. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Projektowanie wentylacji i klimatyzacji FAQ – Najczęściej zadawane pytania:

Kiedy należy wykonać projekt instalacji wentylacji, klimatyzacji, instalacji sanitarnych?

Projekt instalacji wentylacji, klimatyzacji lub instalacji sanitarnych należy wykonać przede wszystkim, gdy dana instalacja wymaga zgłoszenia lub pozwolenia na budowę. Składa się on z części obliczeniowej, doboru urządzeń oraz rysunkowej. Jednak poza względami formalnymi, projekt taki stanowi podstawę do prawidłowego wykonania instalacji, ułatwienia montażu i osiągnięcia zamierzonego efektu, np. w postaci zapewnienia odpowiednich warunków temperaturowych w danym obiekcie. Na bazie dobrze wykonanego projektu montaż instalacji zostanie wykonany bez zbędnych niespodzianek.

Ile kosztuje projekt instalacji wentylacji, klimatyzacji, instalacji sanitarnych?

Koszt wykonania projektu uzależniony jest od tego czy podlega pod zgłoszenie, czy pozwolenie na budowę. Dodatkowo ważny jest także zakres projektu (ilość oraz rodzaj instalacji do zaprojektowania), stopień skomplikowania, rodzaj obiektu, dla którego ma zostać wykonany oraz czy dostępne są podkłady architektoniczne. Dokładny koszt wykonania projektu przygotowywany jest na indywidualne zapytanie.

Czym się różni projekt budowlany od projektu wykonawczego?

Projekt budowlany od projektu wykonawczego różni się stopniem uszczegółowienia. W części rysunkowej projektu budowlanego, prowadzenie instalacji przedstawione jest formie jednokreskowej bez doboru średnic, natomiast w wykonawczym rysowany jest dwukreskowo z doborem średnic i konkretnych elementów instalacji. W projekcie wykonawczym wrysowane są również wszystkie elementy przedstawione w części obliczeniowej (opisowej), niezbędne do funkcjonowania instalacji.
W części obliczeniowej projekt wykonawczy, w stosunku do projektu budowlanego, rozbudowany jest o bardziej szczegółowe obliczenia niezbędne do doboru poszczególnych elementów instalacji. Dobrane są również konkretne urządzenia, najczęściej ze wskazaniem producenta i modelu, gdy w przypadku projektu budowlanego przedstawione są podstawowe parametry, na które powinien zostać wykonany dobór.
Projekt budowlany jest składany wraz z wnioskiem o uzyskanie pozwolenia na budowę. W niektórych przypadkach dotyczy to również zgłoszenia. Natomiast projekt wykonawczy ma służyć przede wszystkim prawidłowej realizacji montażu i to na jego podstawie firma wykonuje instalacje.