Dostawa i montaż pomp ciepła – wszystko, co musisz wiedzieć!

Pompa ciepła to wydajny, funkcjonalny i energooszczędny wariant ogrzewania domu. Prawidłowo dobrany do budynku system jest właściwie bezobsługowy, skutecznie ogrzewa budynek i jest wysoce ekologiczny. To niejedyne zalety, dla których warto zdecydować się na dostawę i montaż pompy ciepła we Wrocławiu. Dowiedz się więcej na ten temat.

Dostawa pompy ciepła Wrocław – dlaczego warto?

Dostawa pompy ciepła z montażem pozwoli Ci znacząco zmniejszyć koszty ogrzewania domu, niezależnie od jego wielkości. Właściwie dobrany do nieruchomości oraz potrzeb domowników system bardzo dobrze ogrzewa budynek, wykorzystując do tego celu niemal wyłącznie odnawialne źródła energii – wodę, powietrze albo grunt. Zapewnia ponadto duży wyższy komfort użytkowania w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań grzewczych – pompa ciepła we Wrocławiu jest bowiem niemal całkowicie bezobsługowa.

Warto też zwrócić uwagę na wysoką wydajność, trwałość oraz niezawodność działania urządzeń. Systemy te można zamontować niemal w każdym ogrzewanym obiekcie, bez względu na jego wielkość. Nie zajmują one miejsca we wnętrzu domu, co sprawia, że świetnie sprawdzą się w małych budynkach, w których każdy skrawek przestrzeni jest na wagę złota. Liczne zalety sprawiają więc, że dostawa i montaż pompy ciepła we Wrocławiu jest tak praktycznym, polecanym i coraz częściej wybieranym przez właścicieli domów rozwiązaniem.

Pompa ciepła we Wrocławiu – dostosowana do Twoich potrzeb

Aby cieszyć się w pełni funkcjonalnością zamontowanej pompy ciepła we Wrocławiu, należy ją prawidłowo dopasować do panujących warunków technologicznych oraz atmosferycznych. Najistotniejsza jest moc systemu, która powinna gwarantować równą i wydajną pracę urządzenia. Źle dobrany sprzęt może skutkować niedogrzaniem budynku, a także skróceniem czasu żywotności pompy ciepła.

Przed wyborem konkretnej pompy ciepła we Wrocławiu, określ wartość zapotrzebowania budynku na moc cieplną. Stosowne wyliczenia w tym zakresie może wykonać architekt. To szczególnie polecana opcja w przypadku budowy nowego domu. Jeśli natomiast chcesz zamontować pompę ciepła w już istniejącym obiekcie, możesz określić zapotrzebowanie energetyczne na podstawie zużytego dotychczas paliwa. Alternatywą jest też skorzystanie z usług zewnętrznej firmy wyspecjalizowanej w tym zakresie, która dokona audytu budynku pod kątem zapotrzebowania na energię służącą do utrzymania określonej temperatury w budynku.

Znając wspomnianą wartość, specjaliści pomogą Ci dobrać właściwą pompę ciepła z montażem. Wezmą pod uwagę m.in. moc grzewczą, moc elektryczną, wydajność cieplną COP oraz moc chłodniczą urządzenia. Wszystkie te parametry muszą zostać odpowiednio dostosowane do konkretnego budynku, jego specyfikacji, a także potrzeb mieszkańców.

Profesjonalny montaż pomp ciepła Wrocław

Po wyborze odpowiedniego systemu konieczne jest jego profesjonalne zamontowanie w odpowiednim miejscu. Najlepiej zdecyduj się na pompę ciepła z montażem. Wyspecjalizowane firmy, takie jak PureVent, zapewniają kompleksowe usługi. Obejmują one dobór, dostawę oraz montaż właściwego urządzenia. W zakres usług wchodzi też wykonanie prawidłowego układu hydraulicznego między pompą a rozdzielaczem, a także systemem c.o. Zaufaj zatem profesjonalistom, aby zyskać pewność, że pompa ciepła będzie funkcjonować bez żadnych problemów oraz zapewni wydajne i skuteczne ogrzewanie domu.

 

Który system wentylacji sprawdzi się najlepiej w obiektach deweloperskich?Pomiary i regulacja wydajności instalacji wentylacji – niezbędne dla prawidłowego działania systemu